obrázek: ekologická poradna, poradce , šetrný, Písečník 94,  architektura
obrázek: čaj, knihovna, lektor, životní prostředí,Písečník obrázek: čaj, čtenářská kavárnička, fair trade, lektor, poradce
 obrázek: ekodrogerie, poradce , šetrný, Veličenstvo kniha, životní styl

Terénní středisko Babice


Zveme vás na návštěvu výukových programů v našem středisku uprostřed kouzelné přírodní lokality Moravského krasu.

Kde: Přímo u vlakové zastávky Babice nad Svitavou, pouhých 15 minut cesty vlakem z Brna (v rámci IDS JMK). Středisko je ideálně dostupné i pro školy z okolních měst a obcí. Mapa zde

Kdy probíhá v Babicích nad Svitavou výuka:
v období září–říjen a duben–červen

Které programy je možno objednávat: Vybrat si můžete z programů Lesní tajemství, Kudy chodí potok a Mysli svými smysly
Další zajímavé informace:

Terénní středisko Babice se nachází uprostřed kouzelné přírodní lokality Moravského krasu nedaleko Babic nad Svitavou. Pro žáky a pedagogy je připraveno zázemí v místním penzionu přímo u vlakové zastávky. Programy se odehrávají převážně v exteriéru.

„Otevření střediska je naším dalším příspěvkem k podpoře a zatraktivnění environmentálních témat ve výuce. Krásná a pestrá příroda v této lokalitě je tou nejlepší učební pomůckou. Programy v novém středisku přinášejí nejen informace doplňující poznatky ze školy, ale i silné zážitky a osvěžující pobyt v přírodním prostředí,“ uvedl ředitel EkoCentra Brno Zbyněk Zavadil při příležitosti otevření střediska v roce 2009.

Nabídku programů průběžně rozšiřujeme a doplňujeme o nové aktivity tak, aby optimálně navazovala na vzdělávací oblasti rámcových vzdělávacích programů, poskytovala dětem silné zážitky a pedagogům inspiraci a náměty, využitelné v další výuce.