obrázek: Edice chráněná území ČR, ekologická poradna, EŠV, novinky, pozvánky
obrázek: Brněnské dny pro zdraví, čtenářská kavárnička, dílny, organizace, výstava obrázek: čtenářská kavárnička, ekologicky šetrný, Podzimní slavnosti knihomolů, šetrná domácnost, dvd hraboška
 obrázek: osvěta, poradenství, semináře, zdravý, tradiční zahrádka

21. března 15–18.30

Přijďte si s našimi lektorkami vytvořit krásný obrázek metodou quilling Stane se příjemným osvěžením vaší domácnosti nebo milým dárkem. Pomůžeme vám i s výběrem vhodného rámečku – nové i starožitné rámky budou pro zájemce k dispozici. Pro parnerské dvojice rámeček zdarma :)

Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru. Ve výsledku může díky správné kompozici jednotlivých tvarů vzniknout krásný a originální obrazec.Stáčení papíru i jiných materiálů a jejich využívání ke zdobení předmětů má dlouholetou historii. Již ve středověku se ze záznamů dozvídáme o umění řeholníků a řeholnic, kteří ze starého a poškozeného papíru dokázali ozdobit nové církevní spisy a jiné předměty. Pokud materiál stáčeli, využívali husích brk. Právě využívání různých brk a brček pravděpodobně dalo název samotné technice, neboť v několika jazycích (např. v angličtině) se brk označuje právě slovem quill.

Mezi nebem a Zemí – výstava
Až do 20. března můžete v našem centru zhlédnout výstavu krásných a něžných grafik brněnské autorky Radky Čáslavové nazvanou Mezi nebem a zemí. Vždy v otvírací době (Út, St, Čt 15.00–18.30).
Jeden číslovaný tisk s podpisem autorky si první zájemce může koupit a podpořit tak náš neziskový projekt na znovuoživení bývalé nouzové kolonie Písečník.
http://www.ecb.cz/…ie/index.php
.

PŘIPRAVUJEME

Turnaj ve hře Cvrček (v Písečníku velmi oblíbená stolní hra, toto první soutěžní klání je určeno všem zájemcům, bez ohledu na věk a zkušenosti)
Kdo nehoří, nemůže podpalovat (výstava vybraných exponátů ze soukromé sbírky zápalek a souvisejících předmětů)
Velký bazar v Písečníku (veřejný prodejní bazar veškeré veteše, starožitností, retro věcí a dalšího použitého zboží)
.

MINIREPORTÁŽE Z AKCÍ

Tajemství Rychlých šípů odhaleno!
Na vernisáži a prezentaci originálního komiksového díla, které dokazuje vazbu legendárního chlapeckého klubu na Písečník, bylo možno poprvé zhlédnout autorský tisk kresleného příběhu Rychlé šípy objevují Písečník. Akce se uskutečnila za přítomnosti významných osobností foglarovského hnutí, ale bohužel za nepřítomnosti autorů díla, kteří se rozhodli zatím zůstat v anonymitě. Zapomenutý příběh Rychlých šípů si můžete ode dneška prohlédnout a přečíst přímo v našem centru Písečník 94, kde je vystaveno.

Kouzelné Vánoce v Písečníku
Tradiční oblíbená třídenní akce pro celé rodiny, Vánoce tak, jak je prožívali naši předkové. Děkujeme za váš velký zájem a za krásnou vánoční atmosféru, kterou jsme si společně vytvořili a užili.

VYPRODÁNO. DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM. Prodej živých vánočních stromků. Jedličky, přímo z lesa, v hlubokých květináčích s pořádnými kořeny. Jsou to ještě mimina, ale když o ně budete pečovat, budou z nich krasavci. Jedlička za 99 Kč na podporu návratu jedle bělokoré do našich lesů pod dohledem odborníků. K tomu zdarma návod, jak se o jedličku postarat.

Rakytníková akce měla velký úspěch
Milí přátelé, udělali jste nám radost mimořádným zájmem o naši rakytníkovou akci. Některé dokonce inspirovala k básnické tvorbě, děkujeme za pochvalu!
Pokud jste to včera nestihli, navštivte náš Obchůdek kdykoli v otvírací době.

Dnes po návštěvě Písečníku
zůstala chuť rakytníku.

Po lžičce džemu jsme plné vjemů.
Ochutnávka šťávy, čaje – odhalily svoje taje.

Zdraví nám to utuží,
tělu léta prodlouží.
Atmosféra Písečníku, k tomu síla rakytníku
pomůže nám přečkat zimu
a nedostat kašel, rýmu!

Básnířky z Černých Polí