obrázek: Edice chráněná území ČR, ekocentrum, ekoporadce, úklid bez chemie, výukové programy
obrázek: Lelekovice, občanské sdružení, poradenství, výchova, historie obrázek: edice Dobrá rada, kniha, Podzimní slavnosti knihomolů, příroda, zdravý
 obrázek: fair trade, internet zdarma, knihkupectví, výchova, skála

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2023MOJE VELIČENSTVO KNIHA: 19. ročník soutěže vyhlášen!
Podrobné informace v sekci Veličenstvo kniha a na fb EkoCentrum Brno.


BŘEZEN PRO DĚTI S PÍSEČNÍKEM
Pravidelné týdenní akce
úterý 11–11:45
Solná jeskyně s pohádkou od skřítka Písečníčka (Solná jeskyně Kamenná Panna, Orlí 16)

středa dopoledne Výlety do přírody
1.3. Palackého vrch
8.3. Lesní naučná stezka U Jezírka
15.3. Hády
22.3. Papouščí zoo-Bošovice, 29.3.Stezka zdraví-Mokrá Hora

čtvrtek 9:30–11:30 Hravá setkání v Písečníku
2.3. Poslové jara
9.3. Počasí
16.3. Jarní koncert a hnízdění
23.3. Barvy jara
30.3. Život v rybníce
(EkoCentrum Brno, Písečník 94)

Více informací ve FB skupině Písečníci akce, výlety a setkání, na e-mailu pratelepisecniku@seznam.cz nebo na FB Iva Hercegová.
Akce jsou zdarma (platí se pouze vstup do Solné jeskyně), za dobrovolný příspěvek budeme rádi.Srdečně vás zveme na povídání s Eliškou Kopicovou alias Mámou, co ráda chodí. Na mateřské si plní své sny a s dětmi přešla pěšky Česko. Čtvrtek 14.4. 2023 v 15:30, Písečník 94. Vstupné dobrovolné.INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU: MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK! ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin

Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.

Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům nabízíme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé sušenky nebo dobrůtky podle aktuální nabídky.

Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).

Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů.

Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, CD a DVD, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.

Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.

Vstup je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.phpPísečník žije i mimo otvírací dobu, a to hlavně pro děti!
Pro ty nejmenší a jejich rodiče jsou vyhrazena čtvrteční dopoledne (9:30–11:30). Oblíbené hravé setkávání probíhá převážně na zahradě v Písečníku, kde je vždy připraveno pár aktivit, knížky a drobné tvoření.
Nabízíme také výlety pro dospělé s dětmi nebo tematické pobyty v solné jeskyni.
Sledujte fb stránky, kde budeme zveřejňovat další informace.
S dotazy a přihlášením se na jednotlivé akce piště na e-mail pratelepisecniku@seznam.cz nebo na fb Paddy Paddy.