obrázek: čítárna, knihkupectví, recyklace,Písečník, pískovcový lom
obrázek: dárky, Edice chráněná území ČR, ekologicky šetrný životní styl, školská zařízení, Husovice obrázek: Brněnské dny pro zdraví, edice Dobrá rada, ekologické informační centrum, FSC, kniha
 obrázek: brno, ekoporadce, neziskový sektor, šetrný, pískovcový lom

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2021

MÁME OTEVŘENO
UŽIJTE SI ODPOLEDNE A PODVEČER V PÍSEČNÍKU

KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :). Pro ty větší jsou k dispozici historické i novodobé stolní a deskové hry.
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy a čaje fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Ekoknihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalčích titulů. Šetrné prostředky pro úklid vaší domácnosti, mytí a praní.
Náměty pro zdravější a šetrnější životní styl, inspirační publikace zdarma…

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
.

ZVEME VÁS NA HRAVOU STEZKU PRO DĚTI A RODINY!
Prodlužujeme fungování stezky do 16.5.!
Nachází se v lesíku mezi Lesnou a Soběšicemi, vede od zastávky U rozvodny (bus 57) – po pravé straně od silnice směr na Soběšice. Dlouhá je cca 500 metrů, lesní terén (spíše nevhodný pro kočárky). Stezka končí u Studánky přátelství, od té se pak můžete vydat nahoru na hlavní cestu a doprava na Panskou líchu nebo doleva na rozhlednu, když přejdete silnici, tak se lesem po červené značce dostanete zpět na Lesnou. Stezka je určena pro rodiny s dětmi od 3 do 10 let, ale může bavit i starší 🙂.
Dozvíte se na ní zajímavosti o planetě Zemi, která měla 22.4. svátek. Čeká na vás 7 zastavení s úkoly a otázkami (každé zastavení je označeno malou informační tabulkou).
Stezku pro vás připravilo jako svůj první projekt neformální sdružení Přátelé Písečníku. Pokud se vám bude tato stezka líbit, budeme rádi, když naše centrum podpoříte libovolnou symbolickou částkou na číslo účtu 2024544319/0800.
Stanoviště budou instalována 1.5. dopoledne a zhruba od 12 hodin budou k dispozici. Vaše dotazy, připomínky, postřehy směřujte na e-mail pratelepisecniku@seznam.cz.
Na konci děti čeká malá odměna! S sebou si vemte něco na zapisování písmenek tajenky a malý sáček.
Přejeme vám hezký výlet!
Přátelé Písečníku
.

PALIČKOVANÁ KRAJKA JARMILY TIOKOVÉ (výstava)
Výstava obrazů brněnské autorky Jarmily Tiokové, vytvořených technikou paličkování.
Výstava je prodejní.
Vždy v otvírací době centra.

_____________­_____________­___________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php

.
.