obrázek: čaj, ekocentrum, ekologické informační centrum, ekoznačení, úklid bez chemie
obrázek: ekologicky šetrný, neziskový sektor, Veličenstvo kniha, výukové programy, Písečník 94 obrázek: lázně, neziskový sektor, produkty z přírodních materiálů,  Brno,  přírodní zahrada
 obrázek: káva, knihkupectví, knihovna, odpady, tradiční zahrádka

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2021

HRAJEME SI NA STEZCE ZDRAVÍ
Termín: pátek 22.10. 2021, 16–18 hodin
Místo: Mokrá Hora u tenisových kurtů, první zastavení Stezky zdraví.
Odpoledne plné zážitků s divadelním představením! Zveme všechny rodiče, prarodiče a samozřejmě děti!
PROGRAM AKCE
Od 16 hod: zážitková soutěžní stanoviště.
Informační stánek s dobročinným obchůdkem.
Divadelní představení v 17 hod: Skvělé Dřevěné divadlo Honzy Hrubce se hrou Zvířátka a loupežníci!
Odměny pro soutěžící.
Vstup zdarma.

Akci finančně podpořila MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora.

.

PŘIPRAVUJEME
.
Prodej živých vánočních jedliček v květináči
.
Kouzelné Vánoce v Písečníku – tradiční oblíbená třídenní akce pro celé rodiny, Vánoce tak, jak je prožívali naši předkové
.

V PÍSEČNÍKU MÁME OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK!
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
.

_____________­_____________­___________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php