obrázek: ekoporadce, Lelekovice, Stezka zdraví, dobročinný antikvariát,  přírodní zahrada
obrázek: ekologické informační centrum, ekologie, chráněná území,  architektura,  přírodní zahrada obrázek: antikvariát, čítárna, chráněná území, výstava, historie
 obrázek: Edice chráněná území ČR, terénní středisko, životní styl,Písečník,||akce | /akce/index.php|0|5||

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2021

MÁME OTEVŘENO
UŽIJTE SI ODPOLEDNE A PODVEČER V PÍSEČNÍKU

KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
.

_____________­_____________­___________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php
.
Pozor! Vzhledem k budování vodovodu je nyní nejsnadnější přístup z ulice Soběšická. Po příjezdu směrem od Lesné je po pravé straně silnice odbočka se šipkou k nám mezi domy č. 95 a 97 (pěší chůze po schodech pouhých 50 m).