obrázek: brno, EŠV, semináře, dělnické kolonie, skála
obrázek: ekologicky šetrný životní styl, FSC, občanské sdružení, úklid bez chemie, pískovcová skála obrázek: novinky, příroda, Husovice,  písek,  Brno
 obrázek: Ekotéka, organizace, šetrná domácnost, životní styl,  Brno

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2023

TEMATICKÉ AKCE PRO VEŘEJNOST 2023Děkujeme za velký zájem a těšíme se na setkání s vámi v Písečníku!
Akce už proběhla.Roklefest 2023 (9.9.) – na festivalu potěšíme děti i dospělé! Připravili jsme pro vásd mobilní kupecký krámek, ukázky úžasných předmětů, které používali naši předkové a hravá stanoviště.STÁLÁ NABÍDKA CENTRA PÍSEČNÍK PRO VEŘEJNOST 2023


INSPIRAČNÍ CENTRUM V PÍSEČNÍKU: MÁME PRO VÁS OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK! ÚT, ST, ČT, 15–18:30 hodin
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Občerstvení pro návštevníky: Návštěvníkům nabízíme výbornou kávu, čaje podle aktuání nabídky,v létě jsou k dispozici osvěžující džusy nebo domácí limonáda. Ochutnat můžete skvělé sušenky nebo dobrůtky podle aktuální nabídky.
Hrací prostor pro děti: V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví: stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele, pohlednice, CD a DVD, gramodesky… Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie: krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.
Živá historie: můžete si prohlédnout unikátní pískovou stěnu na okraji bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie v Písečníku a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
Vstup je zdarma, oceníme dobrovolný příspěvek na Písečník do „hladového pejska“.

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Přístup také z ulice Soběšické. Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.phpPísečník žije i mimo otvírací dobu, a to hlavně pro děti!
Pro ty nejmenší a jejich rodiče jsou vyhrazena vybraná dopoledne (9:30–11:30). Oblíbené hravé setkávání probíhá převážně na zahradě v Písečníku, kde je vždy připraveno pár aktivit, knížky a drobné tvoření.
Nabízíme také výlety pro dospělé s dětmi a další tematické aktivity.
Sledujte také fb stránky, konkrétní termíny, případně témata setkání zveřejňujeme vždy pro příslušný měsíc.
S dotazy a přihlášením se na jednotlivé akce piště na e-mail pratelepisecniku@seznam.cz nebo na fb Paddy Paddy.