obrázek: Brněnské dny pro Zemi, čítárna, EŠV, knihovna, skála
obrázek: edice Dobrá rada, obchůdek, poradce , Stezka zdraví, Veličenstvo kniha obrázek: Domácí lázně, fair trade, Brno-sever, produkty z přírodních materiálů,  přírodní zahrada
 obrázek: Domácí lázně, ekocentrum, knihkupectví, Moje veličenstvo kniha, školská zařízení

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tisková zpráva EkoCentra Brno ze dne 28.5. 2023EkoCentrum Brno udělilo titul Moje Veličenstvo kniha

EkoCentrum Brno udělilo titul Moje Veličenstvo kniha 2023 za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu v ojedinělé výtvarně literární soutěži pro děti a mládež.
Absolutní vítězkou 19. ročníku soutěže s největším celkovým počtem bodů se stala Petra Matoušková s knihou Faletua o le tai.

Moje Veličenstvo kniha je soutěž v knižní tvorbě určená dětem a mládeži. Zúčastnit se mohou jednotlivci i kolektivy od nejmenších dětí až do 18 let. Šestičlenná odborná porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.
Zbyněk Zavadil, ředitel EkoCentra Brno a zakladatel soutěže, vyzdvihl originalitu, různorodost a velmi vyrovnanou úroveň soutěžních prací: „ Popularitu soutěže a zájem mladých lidí potvrzuje i fakt, že letošního ročníku se zúčastnilo 133 úžasných výtvorů od autorů z různých míst České republiky, což je více než dvojnásobek soutěžních prací v předchozím roce. Řada mladých tvůrců se tentokrát nechala inspirovat přírodou či vesmírem, soutěžil Atlas hub, Ptačí pohádky, Oceán, či Planety nebo Operace Neptun. Nechyběl ani mluvený příspěvek v kategorii audio.“
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 26. května 2023 ve skvělé atmosféře na zahradě inspiračního centra Písečník 94 v Brně.
Vítězné soutěžní práce si zájemci budou moci prohlédnout v galerii na webu EkoCentra Brno, které je vyhlašovatelem této ojedinělé soutěže (více informací na www.ecb.cz).

Akci finančně podpořili: Statutární město Brno, Zásilkovna s.r.o.

Zajímavé informace o soutěži
Moje Veličenstvo kniha je v celé republice ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Soutěž probíhá nepřetržitě od roku 2005, cílem je vlastními silami vytvořit originální knihu.
Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita.

EkoCentrum Brno je nezisková organizace, které funguje nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační a osvětové centrum Písečník 94 v Brně. Ke stěžejním aktivitám centra patří také oblíbené zážitkové programy a tematické akce pro rodiny s dětmi. Více informací na www.ecb.cz.

_____________­________________
Tisková zpráva EkoCentra Brno
ze dne 31. 1. 2023


Moje Veličenstvo kniha: 19. ročník unikátní soutěže


EkoCentrum Brno vyhlašuje již 19. ročník výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Účastníci soutěže přihlašují vlastnoručně vytvořenou originální knihu. Motto soutěže podle koordinátorky soutěže Niki Floriánové je: „Knihu dokáže vytvořit každý, vše potřebné máte u sebe doma!“

Soutěže Moje Veličenstvo kniha se v letošním roce mohou stejně jako v předchozích letech zúčastnit jak jednotlivci, tak i kolektivy do osmnácti let, dolní věková hranice není stanovena. Už druhým rokem nabízí soutěž také kategorii AUDIO, do které mohou zájemci přihlásit krátký autorský zvukový snímek.

Kromě vítězů jednotlivých kategorií bude vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha 2023. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 13. 4. 2023.

Soutěž bývá každoročně zakončena slavnostním vyhlášením výsledků a výstavou přihlášených prací v inspiračním a zážitkovém centru Písečník 94 v Brně. Vítězné soutěžní příspěvky budou také prezentovány ve virtuální galerii na www.ecb.cz.

„Naším záměrem nebo smyslem soutěže není zkoušet děti z pravopisu a kreslení, ale dát jim prostor pro sebevyjádření a radost ze svobodné tvorby. Jako každoročně bude pro odbornou porotu jedním z nejvýše ceněných kritérií osobní vklad a originalita,” komentoval vyhlášení letošního ročníku soutěže její zakladatel, ředitel EkoCentra Brno Zbyněk Zavadil.

Zajímavé informace o soutěži
Moje Veličenstvo kniha je u nás ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Soutěž probíhá nepřetržitě od roku 2005, cílem je vlastními silami vytvořit originální knihu. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy. Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Moje Veličenstvo kniha.
Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita. Rekordní počet přihlášených soutěžních prací v rámci jednoho ročníku dosáhl čísla 100, knihy přicházejí od mladých autorů z celé republiky i ze zahraničí (zvláštní ocenění za knihu z největší vzdálenosti například získala knížka autorek, které žijí v Řecku).Akci finančně podporuje Statutární město Brno a Zásilkovna, s. r. o.Kontakt na organizátory soutěže:
EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno, www.ecb.cz
Koordinátorka Soutěže: Niki Floriánová
Tel.: 736 518 940, email: mvk@ecb.cz

Podrobné informace o soutěži a výstupy předchozích ročníků jsou k dispozici na www.ecb.cz. Aktuální informace přináší FB EkoCentrum Brno.

_____________­________________________­______________
EkoCentrum Brno je nezisková organizace, které funguje nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační centrum pro veřejnost Písečník 94 v Brně. Ke stěžejním aktivitám centra patří také zážitkové programy a tematické akce pro děti i dospělé. Více informací na www.ecb.cz.