obrázek: Brněnské dny pro Zemi, fair trade, FSC, lázně, recyklace
obrázek: Babice, ekoporadce, pískovcová skála, tradiční zahrádka,||p94 | /p94/co_u_nas_muzete_zazit.php|0|4|| obrázek: antikvariát, výukové programy, zdravý, Husovice, pískovcový lom
 obrázek: Domácí lázně, poradce , pozvánky, životní prostředí,  Brno

Předměty ze života našich předků


V prostorách našeho centra si můžete prohlédnout běžné, vzácnější, ale i kuriozní a záhadné předměty, které používali naši předkové, a zkusit uhodnout jejich účel.

Řada ukázek je plně funkční, takže rádi předvedeme a umožníme vyzkoušet. A v několika případech sami netušíme, co to vlastně máme, takže přivítáme vaše tipy :)

Stálá nabídka pro naše návštěvníky


V otvírací době našeho centra je vám vždy k dispozici Šetrný OBCHŮDEK, Eko KNIHKUPECTVÍ, Dobročinný ANTIKVARIÁT a VETEŠNICTVÍ. Nákupem uděláte radost sobě nebo svým přátelům a podpoříte naše neziskové projekty.
Zdarma jsou vám k dispozici aktuální informační materiály a praktické publikace s inspirací pro šetrnější životní styl.

Přijďte si zahrát CVRČKA


Pokud si uděláte čas u nás sami nebo s přáteli posedět, můžete si vyzkoušet některé nové i retro stolní hry. Například oblíbeného Cvrčka, který kombinuje starou dobrou káču s kulečníkem.

Prodej obrazů a kreseb Karla Kořínka


Karel Kořínek
1914–1990

Syn brněnského rytce a razítkáře, po kterém zdědil vztah ke kumštu. Vystudoval strojní průmyslovku a převážnou část svého života strávil jako konstruktér v brněnské Zbrojovce.
Od mládí ve volném čase kreslil a maloval, studiem malířských technik si otevřel cestu k vyjádření svých vjemů, pocitů a fantazií.
Karel Kořínek odmítal vstoupit do jakéhokoli spolku, bližší mu byla bohémská společnost uměnímilovných kumpánů v brněnských vinárnách. Kromě toho nevynechal žádné zajímavé divadelní představení nebo výstavu v brněnských galeriích.
Nedílnou součástí jeho tvorby a odkazu jsou také jeho tři děti. Stovky kreseb a obrazů se zachovaly zásluhou Kořínkova syna, kterému patří dík nejen za uchování neopakovatelného výtvarného odkazu Karla Kořínka, ale také za to, že přijal nabídku uspořádat v Písečníku unikátní prodejní výstavu prací svého otce.

Příjmy z prodeje děl podporují neziskový projekt inspirčního centra Písečník 94.

Žížalí kompostér


Můžete si prohlédnout žížalí kompostér a seznámit se s tím, jak funguje. Jeho obyvatelky jsou pracovité, takže kromě krásné hlíny získáváme také kvalitní přírodní koncentrované hnojivo pro květiny. Více informací o tzv. vermikompostování najde v naší fotoreportáži http://www.ecb.cz/…ostovani.php

A ještě aktuální tip pro ty, kteří už žížalí kompost mají a bojují s nežádoucím nalíhnutím mušek. Tip nám poslal pan Jiří, vyzkoušeli jsme a zatím dost dobrý – děkujeme! Proti octomilkám stačí zakrývat horní vrstvu mokrým novinovým papírem.

ČISTÉ ŽÍŽALÍ HNOJIVO SI U NÁS MŮŽETE I KOUPIT, min. 1 deci za 7,– Kč (můžete si přinést vlastní nádobku, až do vyčerpání zásob). Je ideální k přihnojení pokojových rostlin.
Pokud zakládáte vlastní kompostér, můžete u nás po předchozí domluvě zakoupit i žížalí násadu, podrobnosti zde:http://www.ecb.cz/…ek/index.php?…

Písková stěna


Na zahradě za domem uvidíte unikátní pískovou stěnu, která tvořila okraj bývalého lomu a je názornou učebnicí historie tohoto místa.