obrázek: lektor, Stezka zdraví, terénní středisko, životní prostředí, Lesná
obrázek: Brněnské dny pro Zemi, neziskový sektor, výukové programy, ekoknihkupectví, tradiční zahrádka obrázek: čítárna, ekologie, kompostování, zdravý, dobročinný antikvariát
 obrázek: brno, FSC, občanské sdružení, výukové programy, zajímavosti

Předměty ze života našich předků


V prostorách našeho centra si můžete prohlédnout běžné, vzácnější, ale i kuriozní a záhadné předměty, které používali naši předkové, a zkusit uhodnout jejich účel.

Řada ukázek je plně funkční, takže rádi předvedeme a umožníme vyzkoušet. A v několika případech sami netušíme, co to vlastně máme, takže přivítáme vaše tipy :)

Stálá nabídka pro naše návštěvníky


V otvírací době našeho centra je vám vždy k dispozici Šetrný OBCHŮDEK, Eko KNIHKUPECTVÍ, Dobročinný ANTIKVARIÁT a VETEŠNICTVÍ. Nákupem uděláte radost sobě nebo svým přátelům a podpoříte naše neziskové projekty.
Zdarma jsou vám k dispozici aktuální informační materiály a praktické publikace s inspirací pro šetrnější životní styl.

Přijďte si zahrát CVRČKA


Pokud si uděláte čas u nás sami nebo s přáteli posedět, můžete si vyzkoušet některé nové i retro stolní hry. Například oblíbeného Cvrčka, který kombinuje starou dobrou káču s kulečníkem.

Prodejní výstava obrazů Karla Kořínka


Karel Kořínek
1914–1990

Syn brněnského rytce a razítkáře, po kterém zdědil vztah ke kumštu. Vystudoval strojní průmyslovku a převážnou část svého života strávil jako konstruktér v brněnské Zbrojovce.
Od mládí ve volném čase kreslil a maloval, studiem malířských technik si otevřel cestu k vyjádření svých vjemů, pocitů a fantazií.
Karel Kořínek odmítal vstoupit do jakéhokoli spolku, bližší mu byla bohémská společnost uměnímilovných kumpánů v brněnských vinárnách. Kromě toho nevynechal žádné zajímavé divadelní představení nebo výstavu v brněnských galeriích.
Nedílnou součástí jeho tvorby a odkazu jsou také jeho tři děti. Stovky kreseb a obrazů se zachovaly zásluhou Kořínkova syna, kterému patří dík nejen za uchování neopakovatelného výtvarného odkazu Karla Kořínka, ale také za to, že přijal nabídku uspořádat v Písečníku unikátní prodejní výstavu prací svého otce.

Příjmy z prodeje děl podporují projekt EkoCentra Brno na znovuoživení domku a zahrady v bývalé nouzové kolonii Písečník 94.

Každé úterý hrajeme deskové hry


Přijďte si zpříjemnit odpoledne do Písečníku. Každé úterý v otevírací době si u nás budete moct zahrát nebo se naučit novou deskovou hru.

• Na své si přijdou určitě jak děti a méně nároční hráči, tak i ti, co mají rádi strategii a hry, při kterých musíte zapojit všechny závity mozku.
• Průběžně zařazujeme nové hry. Budeme rádi, když nám napíšete, o jaké byste měli zájem.
• Klub deskových her je zcela zdarma.
• Nemusíte se nijak dopředu hlásit, prostě přijďte :)

Na setkání se těší Iva a další hráči.

Žížalí kompostér


Můžete si prohlédnout žížalí kompostér a seznámit se s tím, jak funguje. Jeho obyvatelky jsou pracovité, takže kromě krásné hlíny získáváme také kvalitní přírodní koncentrované hnojivo pro květiny. Více informací o tzv. vermikompostování najde v naší fotoreportáži " http://www.ecb.cz/…ostovani.php

A ještě aktuální tip pro ty, kteří už žížalí kompost mají a bojují s nežádoucím nalíhnutím mušek. Tip nám poslal pan Jiří, vyzkoušeli jsme a zatím dost dobrý – děkujeme! Proti octomilkám stačí zakrývat horní vrstvu mokrým novinovým papírem.

ČISTÉ ŽÍŽALÍ HNOJIVO SI U NÁS MŮŽETE I KOUPIT 3 DECI ZA 15 KČ. Je ideální k přihnojení pokojových rostlin.
Pokud zakládáte vlastní kompostér, můžete u nás po předchozí domluvě zakoupit i žížalí násadu, podrobnosti zde:http://www.ecb.cz/…ek/index.php?…

Písková stěna


Na zahradě za domem uvidíte unikátní pískovou stěnu, která tvořila okraj bývalého lomu a je názornou učebnicí historie tohoto místa.