obrázek: Brněnské dny pro zdraví, EkoRozhledna, Brno-sever,  Brno,  přírodní zahrada
obrázek: lázně, osvěta, poradenství, Stezka zdraví, Brno-sever obrázek: Babice, Edice chráněná území ČR, FSC, poradce , produkty z přírodních materiálů
 obrázek: čítárna, dárky, obchod, úklid bez chemie,  architektura

Přidejte se k našim dobrovolníkům

Pokud se vám líbí projekt Písečník a měli byste chuť se na něm podílet jako dobrovolníci, kontaktujte nás.

Můžete například pomoci při distribuci informačních materiálů (ideální pro maminky s kočárky, seniory, majitele pejsků a ty, kdo se udržují ve formě procházkami a během).
Dále se můžete uplatnit při péči o naši relaxační a bylinkovou zahrádku, rekonstrukci a úržbě historického domku, renovaci dobových předmětů, zajišťování akcí pro veřejnost…
Šikovné dobrovolníky a dobrovolnice rádi odměníme malou cílovou odměnou v naturáliích :)

V případě zájmu kontaktujte naši kolegyni Mirku e-mailem na sevcik.miroslava@gmail.com. Obratem se vám ozveme!

Nám to chybí, vám to třeba přebývá

Postupnou citlivou rekonstrukcí navracíme domku a zahrádce v Písečníku neopakovatelnou atmosféru počátku minulého století.
Nechceme vytvořit neživé muzeum ani rádoby stylové retro. Zachovali jsme a postupně renovujeme zbytky původního vybavení bez ohledu na to, jestli pochází ze čtyřicátých nebo šedesátých let.
Z darů našich příznivců dům dále vybavujeme krásnými a užitečnými předměty, které prověřil čas. Vyvolávají v nás vzpomínky na dětství a pozapomenuté návštěvy u našich prarodičů. „jé – kredenc jako u babičky!“ slýcháme často a těší nás to.

Staré stolní hry, dětské hračky

Písečník ukazuje život našich předků nejen v pracovní rovině. Také připomínáme, jak jednoduše a hezky si naši předkové uměli hrát. Nevyhazujte staré stolní hry, dětské hračky, sportovní náčiní, turistickou výbavu. To vše ukážeme dalším zájemcům a vrátíme zpátky do života.

Vybavení knihařské dílničky

Rádi bychom v Písečníku vytvořili malou knihařskou dílničku, ktrá by sloužila opravám knih z naší knihovny a antikvariátu a také pro rukodělné dílničky. Pokud byste měli nepotřebný malý knihařský lis, pákovou řezačku na papír a jakékoli další starší knihařské a tiskařské nástroje a vybavení, rádi je od vás přijmeme jako dar nebo za symbolickou cenu v rámci našich možností.

Vybavení kupeckých krámů

Prostory pro veřejnost, kde mohou návštěvníci využívat obchůdek, knihkupectví a antikvariát bychom rádi vybavili policemi, kupeckými regály a dalším praktickým nábytkem z první poloviny minulého století. Máme zájem i o jednotlivé kusy, třeba i poškozené, dřevěné prvky, skleněné dózy apod.

Venkovní nábytek

Pro naši bylinkovou a relaxační zahrádku využijeme jakýkoli starší venkovní zahradní nábytek – lavičky, stolky, židle – ať už z litiny, nebo dřeva apod. Máme zájem i o torza staršího nábytku nebo poškozené kusy dle domluvy (například podstavce k zahradním stolkům bez desek a pod.)

Nářadí

V Písečníku pro vás vytváříme tradiční zahrádku, která poskytne prostor pro relaxaci a osvěžující zážitky, postupně zprovozňujeme dům a vybavujeme původní dílničku. Pokud máte jakékoli staré nepotřebné nářadí, zahradní či řemeslnické, určitě ho pro projekt využijeme.