obrázek: čítárna, čtenářská kavárnička, ekologická literatura, kniha, ovčí vlna
obrázek: chráněná území, osvěta, šetrný, životní styl,  Brno obrázek: dílny, chráněná území, výukové programy, zdravý, životní styl
 obrázek: kniha, novinky, ovčí vlna, zdravý, Lesná

Přidejte se k našim dobrovolníkům

Pokud se vám líbí projekt Písečník a měli byste chuť se na něm podílet jako dobrovolníci, kontaktujte nás.

Můžete například pomoci při distribuci informačních materiálů (ideální pro maminky s kočárky, seniory, majitele pejsků a ty, kdo se udržují ve formě procházkami a během).
Dále se můžete uplatnit při péči o naši relaxační a bylinkovou zahrádku, rekonstrukci a úržbě historického domku, renovaci dobových předmětů, zajišťování akcí pro veřejnost…
Šikovné dobrovolníky a dobrovolnice rádi odměníme malou cílovou odměnou v naturáliích :)

V případě zájmu kontaktujte naši kolegyni Mirku e-mailem na sevcik.miroslava@gmail.com. Obratem se vám ozveme!

Nám to chybí, vám to třeba přebývá

Postupnou citlivou rekonstrukcí navracíme domku a zahrádce v Písečníku neopakovatelnou atmosféru počátku minulého století.
Nechceme vytvořit neživé muzeum ani rádoby stylové retro. Zachovali jsme a postupně renovujeme zbytky původního vybavení bez ohledu na to, jestli pochází ze čtyřicátých nebo šedesátých let.
Z darů našich příznivců dům dále vybavujeme krásnými a užitečnými předměty, které prověřil čas. Vyvolávají v nás vzpomínky na dětství a pozapomenuté návštěvy u našich prarodičů. „jé – kredenc jako u babičky!“ slýcháme často a těší nás to.

Vybavení knihařské dílničky

Rádi bychom v Písečníku vytvořili malou knihařskou dílničku, ktrá by sloužila opravám knih z naší knihovny a antikvariátu a také pro rukodělné dílničky. Pokud byste měli nepotřebný malý knihařský lis, pákovou řezačku na papír a jakékoli další starší knihařské a tiskařské nástroje a vybavení, rádi je od vás přijmeme jako dar nebo za symbolickou cenu v rámci našich možností.

Vybavení kupeckých krámů

Prostory pro veřejnost, kde mohou návštěvníci využívat obchůdek, knihkupectví a antikvariát bychom rádi vybavili policemi, kupeckými regály a dalším praktickým nábytkem z první poloviny minulého století. Máme zájem i o jednotlivé kusy, třeba i poškozené, dřevěné prvky, skleněné dózy apod.