obrázek: čtenářská kavárnička, ekologická poradna, obchod, ovčí vlna, Podzimní slavnosti knihomolů
obrázek: čtenářská kavárnička, lázně, poradce , Šárka Kašpárková, zajímavosti obrázek: Řečkovice, šetrná domácnost, výchova, výstava, tradiční zahrádka
 obrázek:aktivity pro školy, Brněnské dny pro Zemi, ekoznačení, produkty z přírodních materiálů,  přírodní zahrada

Přidejte se k našim dobrovolníkům

Zaujal vás projekt Písečník? Máte chuť přidat se k nám, uplatnit svoje zkušenosti, nápady, potkat podobně naladěné lidi?

Nezávazně vám přestavíme aktivity, ke kterým se můžete příležitostně i dlouhodobě přidat. Je to například péče o relaxační a bylinkovou zahrádku, rekonstrukce a úržba historického domku, renovace a prodej dobových předmětů, zajišťování akcí pro veřejnost, distribuce našich informačních materiálů… Oceníme profesní dovednosti, ale nejsou podmínkou.

Projekt nabízí prostor pro studenty, mladé maminky s dětmi i aktivní seniory. Šikovné dobrovolníky a dobrovolnice rádi odměňujeme malou cílovou odměnou v naturáliích :)

V případě zájmu nás navštivte v otvírací době nebo napište svou nabídku na ecb@ecb.cz.

Nám to chybí, vám to třeba přebývá

Postupnou citlivou rekonstrukcí navracíme domku a zahrádce v Písečníku neopakovatelnou atmosféru počátku minulého století.
Z darů našich příznivců centrum dále vybavujeme krásnými a užitečnými předměty, které prověřil čas. Vyvolávají v nás vzpomínky na dětství a pozapomenuté návštěvy u našich prarodičů. „jé – kredenc jako u babičky!“ slýcháme často a těší nás to.

HLEDÁME

  • Pro zlepšení navigace do našeho centra bychom potřebovali umístit navigační šipky nebo infotabule na sourkomé objekty v okolí, hlavně Černá Pole a Lesná – ploty, zdi domů atd.)
  • Staré police, kupecké regály, menší praktický nábytek
  • staré stolní hry, dětské hračky, vše i poškozené, sportovní náčiní, turistickou a tábornickou výbavu
  • jakékoli staré nepotřebné nářadí, zahradní či řemeslnické
  • jakékoli knihařské a tiskařské pomůcky